Cyklotrasa Krynica - Bardejov

Szlak łączący partnerskie miasta po dwóch stronach państwowej granicy: polską Krynicę-Zdrój ze słowackim Bardejovem. Na trasie czeka wiele interesujących obiektów: muzea, zabytkowe drewniane (i murowane zresztą też) kościoły oraz cerkwie, zamkowe ruiny, ludowe skanseny, punkty widokowe, a także wiele innych atrakcji.

Tym bardziej, że po polskiej stronie cyklotrasa ma aż 4 różne warianty. Pierwszy, wiodący niemalże na wprost, ma 13 kilometrów do granicy i prowadzi przez Tylicz oraz Muszynkę. W tym przypadku podjazdy mają 4,29 km długości i 254 m przewyższeń do pokonania. Można też wybrać jedną z trzech okrężnych dróg, prowadzących m.in. do Kopciowej, Berestu, Czyrnej czy Mochnaczki. Dodatkowe fragmenty mają od 17 do 37 kilometrów, a wszystkie nitki łącznie mają 87 km.

Jeśli chodzi o odcinek na Słowacji, to aby dojechać od granicy do centrum miasta, należy pokonać nieco ponad 23 kilometry. Sporą część tego etapu stanowią wymagające zjazdy i krótkie wspinaczki - oczywiście w drodze powrotnej te proporcje ulegają zmianie. W drodze z Bardejova do Polski nachylenie dochodzi do 10%, a suma przewyższeń to ok. 660 metrów.

Dodaj opinię
Cyklotrasa Krynica - Bardejov adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Cyklotrasa Krynica - Bardejov, zobacz gdzie w Krynicy Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Cyklotrasa Krynica - Bardejov.
  • 33-380 Krynica-Zdrój
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Cyklotrasa Krynica - Bardejov opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij