Międzynarodowe Biennale Kultury Łemkowskiej i Rusińskiej

Dużym powodzeniem cieszy się odbywające się w maju Międzynarodowe Biennale Kultury Łemkowskiej i Rusińskiej organizowane m.in. przez działające w mieście Stowarzyszenie Łemków, którzy mają tu redakcję pisma „Besidy”, najważniejszego, łemkowskiego pisma społeczno-kulturalnego.

W ramach biennale mają miejsce koncerty zespołów m.in. z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainy, Serbii, Chorwacji nawiązujących do łemkowskich tradycji folklorystycznych. Organizowane są także wystawy, spektakle teatralne, projekcje filmowe, spotkania z udziałem łemkowskich/rusińskich artystów oraz biesiady literackie.

Większość wydarzeń w ramach Międzynarodowego Biennale Kultury Łemkowskiej i Rusińskiej odbywa się tradycyjnie w Pijalni Głównej (na zdjęciu właśnie jej wnętrza), w samym centrum Krynicy-Zdroju.

Dodaj opinię
Międzynarodowe Biennale Kultury Łemkowskiej i Rusińskiej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Międzynarodowe Biennale Kultury Łemkowskiej i Rusińskiej, zobacz gdzie w Krynicy Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Międzynarodowe Biennale Kultury Łemkowskiej i Rusińskiej.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Międzynarodowe Biennale Kultury Łemkowskiej i Rusińskiej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij