Muszyńskie Ogrody Biblijne

Intrygujące połączenie barwnego ogrodu botanicznego z działalnością ekumeniczną. Zgodnie z intencją pomysłodawców, wizyta w Muszyńskich Ogrodach Biblijnych nie tylko pozwala naocznie zobaczyć bogactwo świata roślin, ale też skłaniać do rozważań nad własną duchowością.

Czy będzie to pogłębiona lektura Pisma Świętego, czy długa medytacja - to już zależy od osobistych przekonań i upodobań. Jeśli wierzyć opiniom z księgi gości, taka nietypowa forma katechezy w praktyce sprawdza się bardzo dobrze. Teren ogrodów o powierzchni 1,3 ha podzielono na pięć tematycznych tematycznych części, charakteryzujących się adekwatną kompozycją rzeźb, kwiatów, krzewów itp. Są to:

  • Historia Zbawienia
  • Krajobrazy Biblijne
  • Winnica Pańska i Nauka Proroków
  • Dziecięcy Ogród Biblijny
  • Dla Zakochanych

Projekt całości przygotowała dr hab. inż Zofia Włodarczyk. Prawdopodobnie z biegiem czasu placówka będzie rozbudowywana - w 2016 r. krajobraz ogrodów wzbogaciło ujęcie wody mineralnej, “Źródełko Maryja”.

Ogrody Biblijne znajdują się na terenie muszyńskiej parafii św. Józefa Oblubieńca. Otwarte są (zazwyczaj) od przełomu kwietnia i maja do początków listopada. Oczywiście wiele zależy od pogody. Zwiedzać je można przez niemal cały tydzień - z wyjątkiem poniedziałków - bez żadnych opłat. Od wtorku do soboty, wchodząc o pełnych godzinach, można liczyć na oprowadzanie przez przewodnika. Grupy zorganizowane proszone są o uprzedzenie gospodarzy o terminie przyjazdu.

Dodaj opinię

Wstęp do Muszyńskich Ogrodów Biblijnych jest bezpłatny.

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Ciekawe miejsce, łączące ogromne bogactwo i piękno posadzonych roślin z przeżyciami religijnymi. Ogrody Biblijne w Muszynie posiadają 5 wyraźnie odmiennych części - przede wszystkim prezentują różne aspekty Pisma Świętego, ale są też strefy dla dzieci czy zakochanych. Dodatkiem jest ujęcie wody mineralnej. Powierzchnia całości to ok. 1,3 ha powierzchni.

Muszyńskie Ogrody Biblijne adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muszyńskie Ogrody Biblijne, zobacz gdzie w Krynicy Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muszyńskie Ogrody Biblijne.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muszyńskie Ogrody Biblijne opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij