Intrygujące połączenie barwnego ogrodu botanicznego z działalnością ekumeniczną. Zgodnie z intencją pomysłodawców, wizyta w Muszyńskich Ogrodach Biblijnych nie tylko pozwala naocznie zobaczyć bogactwo świata roślin, ale też skłaniać do rozważań nad własną duchowością.
Czy będzie to pogłębiona lektura Pisma Świętego, czy długa medytacja - to już zależy od osobistych przekonań i upodobań. Jeśli wierzyć opiniom z księgi gości, taka nietypowa forma katechezy w praktyce sprawdza się bardzo dobrze. Teren ogrodów o powierzchni 1,3 ha podzielono na pięć tematycznych tematycznych części, charakteryzujących się adekwatną kompozycją rzeźb, kwiatów, krzewów itp. Są to:
Projekt całości przygotowała dr hab. inż Zofia Włodarczyk. Prawdopodobnie z biegiem czasu placówka będzie rozbudowywana - w 2016 r. krajobraz ogrodów wzbogaciło ujęcie wody mineralnej, “Źródełko Maryja”.
Ogrody Biblijne znajdują się na terenie muszyńskiej parafii św. Józefa Oblubieńca. Otwarte są (zazwyczaj) od przełomu kwietnia i maja do początków listopada. Oczywiście wiele zależy od pogody. Zwiedzać je można przez niemal cały tydzień - z wyjątkiem poniedziałków - bez żadnych opłat. Od wtorku do soboty, wchodząc o pełnych godzinach, można liczyć na oprowadzanie przez przewodnika. Grupy zorganizowane proszone są o uprzedzenie gospodarzy o terminie przyjazdu.
Wstęp do Muszyńskich Ogrodów Biblijnych jest bezpłatny.
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.Ciekawe miejsce, łączące ogromne bogactwo i piękno posadzonych roślin z przeżyciami religijnymi. Ogrody Biblijne w Muszynie posiadają 5 wyraźnie odmiennych części - przede wszystkim prezentują różne aspekty Pisma Świętego, ale są też strefy dla dzieci czy zakochanych. Dodatkiem jest ujęcie wody mineralnej. Powierzchnia całości to ok. 1,3 ha powierzchni.