Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie Łuczakówka

Stworzona z prywatnej inicjatywy i środków myśliwska wystawa, przygotowana przez pana Józefa Łuczka. Gromadzone przez dobre 30 lat eksponaty prezentują niezwykłe bogactwo i zróżnicowanie świata zwierząt. Należy od razu nadmienić, iż “Łuczakówka” prezentuje o wiele więcej niż tylko faunę Beskidu Sądeckiego.

Obok preparatów i trofeów ze swojskich gatunków, są tutaj również przedstawiciele afrykańskich sawann oraz egzotyczne owady i ptaki. Od jeleni i danieli, przez wilki, dziki, lisy, żubry, rosomaki, rysie czy łosie, aż po antylopy, guźce, żyrafy, strusie czy pawie indyjskie. Muzeum posiada ponad 3 setki “pierzastych i dziobatych”, z czego ok. 80% to gatunki objęte ochroną. Nie brakuje też sporej kolekcji pieczołowicie wykonanych replik broni myśliwskiej i wojskowej, w tym egzemplarzy własnoręcznie wykonanych przez gospodarza. Ekspozycję uzupełniają kawałki skał i minerałów z różnych stron świata - np. pustynna sól.

Jako że muzeum mieści się na prywatnej posesji, swoją wizytę najlepiej wcześniej umówić telefonicznie. I to pomimo deklarowanych stałych godzin otwarcia, od wtorku do niedzieli między 9:00 a 16:00.

Dodaj opinię

Wstęp do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego w krynickiej Łuczakówce - 10 zł

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Imponująca prywatna kolekcja, zbierana przez dobre 30 lat przez miejscowego myśliwego i miłośnika przyrody, p. Józefa Łuczka. W muzeum przygotował on mnóstwo preparatów i trofeów, wykonanych z wielu różnych zwierząt. Tak rodzimych, jak i egzotycznych. Spośród ponad 300 zebranych tutaj ptaków, ok. 80% to gatunki chronione. Duże wrażenie robią też repliki broni.

Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie Łuczakówka adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie Łuczakówka, zobacz gdzie w Krynicy Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie Łuczakówka.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie Łuczakówka. Redakcja serwisu www.krynica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 10 zł
    Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie Łuczakówka cena biletu normalnego: 10 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie Łuczakówka opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij