Pasieka BARĆ w Kamiannej

Wiejski skansen i fascynujące centrum pszczelarskie w jednym. Tajniki produkcji miodu i pracy z pszczołami to niewątpliwie ciekawe tematy. Zwłaszcza w takim miejscu, gdzie tradycja może sięgać ładnych kilku wieków.

Pasieka BARĆ specjalizuje się w wytwarzaniu leśnego miodu spadziowego, powstającego głównie z okolicznych jodeł. Trasa zwiedzania, przewidzianego na 30-60 minut, obejmuje 7 stałych i parę opcjonalnych punktów. Przy każdym z nich turyści poznają inny aspekt pracy pasieki. Od legendarnej przepowiedni, według której w okolicy złoto będzie rodzić się na kamieniu, przez kwestie historyczne, biologiczne i techniczne, aż po galerię wizerunków św. Ambrożego (patrona pszczelarzy), samodzielne wytwarzanie woskowej świeczki czy degustację naturalnego miodu.

Na szczególną uwagę zasługują ule - niektóre są fantazyjnie, wręcz bajkowo wystylizowane, inne zaś przezroczyste, szklane. Dzięki temu w iście baśniowym nastroju można z bardzo blisko przyjrzeć się pracowitym owadom w ich gnieździe. Jak zapewniają gospodarze, wyhodowana przez nich odmiana pszczół należy do wyjątkowo łagodnych i cierpliwych. Niektóre pomieszczenia mają charakter quasi-muzeum. Oczywiście nie brakuje firmowego sklepiku, oferującego “słodkie złoto” w wielu różnych odmianach - w tym miody tak nietypowe jak mniszkowy, malinowy, fasolowy czy z białej koniczyny. Poza tym są inne pszczelarskie produkty (świece, leki, paraleki itd.), fachowa literatura czy kwiatowe pyłki.

Pasieka w Kamiannej mieści się tuż za miejscowym kościołem - nosi imię księdza doktora Henryka Ostacha, postaci wyjątkowo zasłużonej dla tej sąsiadującej z Krynicą-Zdrojem miejscowości. Również w kwestii rozwoju i promocji działalności pszczelarskiej.

Dodaj opinię

Zwiedzanie Pasieki BARĆ:

  • 15 zł od grupy albo 3 zł od osoby
  • za dodatkowe 2 zł możliwość zrobienia własnej, woskowej świeczki
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Pszczółka Maja na poważnie, co nie znaczy że w sposób nużący. BARĆ jest doskonale przygotowana na odwiedziny turystów. Zwiedzanie obejmuje 7 stałych punktów (i parę opcjonalnych). Wycieczka pozwala poznać mnóstwo różnych rzeczy związanych z tutejszym pszczelarstwem: od lokalnych legend, przez kwestie biologiczne, po oglądanie uli i degustację miodów.

Pasieka BARĆ w Kamiannej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Pasieka BARĆ w Kamiannej, zobacz gdzie w Krynicy Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Pasieka BARĆ w Kamiannej.
Ceny biletów / cennik wejść do Pasieka BARĆ w Kamiannej. Redakcja serwisu www.krynica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 3-15 zł
    Pasieka BARĆ w Kamiannej cena biletu normalnego: 3-15 zł
  • Grupowy od 3 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Pasieka BARĆ w Kamiannej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij