Rajskie Ślizgawki

Jedna z bardziej charakterystycznych atrakcji na szczycie Góry Parkowej, a zdaniem części turystów również dla całej Krynicy-Zdroju. Rajskie Ślizgawki, wybudowane na miejscu dawnego toru saneczkowego, to zespół trzech niezwykłych zjeżdżalni, których kształt co niektórym kojarzy się z aquaparkami. Tutaj jednak trasy są nieźle zakręcone w kilku znaczeniach tego słowa - nie tylko quasi-spiralnej formy.

Każda ze ślizgawek zaczyna się na specjalnej, 12-metrowej platformie. Jeden tor to typowa, fantazyjnie powykręcana rynna. Drugim wariantem jest zjazd po dosyć łagodnej, pofalowanej zjeżdżalni. Miłośnicy dużych prędkości i gwałtownego podnoszenia sobie poziomu adrenaliny najwięcej czasu spędzą na ślizgawce kamikadze - niezwykle stromej, niemal pionowej zaraz po starcie.

Kompleks czynny jest od wiosny do późnej jesieni, przy czym jakiekolwiek opady wykluczają korzystanie z obiektu. Konstrukcja wykonana jest ze stali, a przestrzeganie rygorów bezpieczeństwa i regulaminu stanowczo egzekwowane przez obsługę. Do jazdy niezbędne są specjalne maty-dywaniki, z uchwytem i workiem na nogi. Wszelkie próby popisywania się dziwnymi figurami z reguły kończą się bardzo boleśnie.

Rajskie Ślizgawki przeznaczone są dla osób w wieku powyżej 6 lat. Młodsze dzieci mogą zjeżdżać wyłącznie razem z rodzicem / opiekunem.

Dodaj opinię

Bilety na Rajskie Ślizgawki - i/lub Zjeżdżalnię Pontonową - na krynickiej Górze Parkowej:

  • 1 zjazd - 4 zł
  • 5 zjazdów - 15 zł
  • 10 zjazdów - 20 zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Stalowe zjeżdżalnie - niby nic specjalnego, a jednak kompleks na Górze Parkowej cieszy się opinią jednej z najlepszych rodzinnych atrakcji Krynicy. Na Rajskich Ślizgawkach można wybierać spośród 3 torów: spiralną rynnę, łagodnie pofalowany wariant na wprost i niemal pionowy “Kamikadze. Do jazdy niezbędne są specjalne maty, a zasady bezpieczeństwa restrykcyjne.

Rajskie Ślizgawki adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rajskie Ślizgawki, zobacz gdzie w Krynicy Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rajskie Ślizgawki.
Ceny biletów / cennik wejść do Rajskie Ślizgawki. Redakcja serwisu www.krynica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 4-20 zł
    Rajskie Ślizgawki cena biletu normalnego: 4-20 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rajskie Ślizgawki opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij