Spływy pontonowe i kajakowe

Wiosłowanie po górskiej rzece - piękna przygoda i ciekawe sportowe wyzwanie w czystej postaci. Niestety Kryniczanka, bodaj największy potok przecinający Krynicę-Zdrój, jest zdecydowanie za mała na tego typu zabawy. Na szczęście w pobliżu przepływa wyjątkowo sprzyjający raftingowi Poprad.

Ta wspaniała, polsko-słowacka rzeka ma łącznie 167 kilometrów długości. I jak deklaruje organizator spływów z Krynicy, praktycznie cała nadaje się do raftingu. Podstawową ofertę tworzą jednak dwie trasy po ok. 10 kilometrów każda, których pokonanie zajmuje od 2 do 2,5 godziny. Te warianty to Leluchów - Muszyna oraz Muszyna - Andrzejówka Ługi.

Poprad jest raczej bezpieczną rzeką, zapewniającą niezwykle fotogeniczne widoki. Do tego specjalna konstrukcja pontonów, zapewniająca im wytrzymałość i praktycznie do zera redukującą możliwość wywrotki. Jednak nawet najbardziej zaawansowane rozwiązania nie uchronią przed wpadnięciem do wody, jeśli uczestnicy spływu nie będą się stosować do zasad bezpieczeństwa. Dlatego też przed zejściem na wodę każdy musi przejść podstawowe szkolenie.

Alternatywą dla raftingu są spływy kajakami - organizator dysponuje jedno- i dwuosobowymi łódkami. Te drugie posiadają dodatkowe siedzisko dla dziecka. Oferowane trasy i szacowany czas podróży (a także koszty) są praktycznie identyczne jak w przypadku pontonów. Przy czym wycieczki kajakami - według znawców tematu - zapewniają inne wrażenia, wynikające z “bliższego kontaktu z rzeką”.

Zwyczajowo punktem zbiórki przed spływami jest parking na Alei Zdrojowej w Muszynie, w sąsiedztwie tamtejszego Centrum Rekreacji i Sportu Zapopradzie. Biuro organizatora, firmy Fabryka Endorfiny, mieści się w Krynicy przy Granicznej 13.

Dodaj opinię

Koszt spływu ponotonwego / kajakowego na Popradzie z Fabryką Endorfiny:

  • dorośli 55 zł od osoby
  • dzieci (do lat 17) 40 zł od osoby
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Wprawdzie najbliższa uzdrowisku Kryniczanka to mały potok, za to przepływający niedaleko Poprad jest prawdziwą górską rzeką, szeroką i z wartkim jak się patrzy nurtem. Do tego Dolina Popradu uważana jest za jeden z najpiękniejszych zakątków w Beskidach. Organizator spływu proponuje 2 podstawowe trasy po ok. 10km, ale można też zaplanować dużo dłuższe wycieczki.

Spływy pontonowe i kajakowe adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Spływy pontonowe i kajakowe, zobacz gdzie w Krynicy Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Spływy pontonowe i kajakowe.
Ceny biletów / cennik wejść do Spływy pontonowe i kajakowe. Redakcja serwisu www.krynica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 40 zł
    Spływy pontonowe i kajakowe cena biletu ulgowego: 40 zł
  • 55 zł
    Spływy pontonowe i kajakowe cena biletu normalnego: 55 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Spływy pontonowe i kajakowe opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij