Zjeżdżalnia pontonowa na Górze Parkowej

Wbrew nazwie “Sun Kid”, zjazd pontonem po ponad stumetrowej, wyłożonej igelitem trasie dostarcza mnóstwo frajdy również dorosłym. Jeśli tylko chwilowo odłożą na bok powagę i stateczność, dając się porwać niezobowiązującej zabawie, zwanej czasami summertubingiem.

Pontonowy tor to jedna z wielu atrakcji jakie Polskie Koleje Linowe przygotowują każdego letniego sezonu na szczycie Góry Parkowej. Nieco do życzenia może pozostawiać konfiguracja trasy - najczęściej niezbyt skomplikowana. Po długiej prostej dość łagodny zakręt, krótka prosta, dość długi nawrót… i zaraz koniec jazdy. Z drugiej strony - taki wariant sprzyja rozwijaniu większych prędkości. Nie należy wykluczać, że w kolejnych latach PKL będzie tworzyć nieco inne tory.

Zimą taśmowy przenośnik wykorzystywany jest jako wyciąg narciarski - na stoku jeżdżą przede wszystkim uczące się dzieci. W sąsiedztwie Sun Kida wytyczane są zwykle dwie trasy: jedna tylko dla narciarzy i snowboarderów, druga dla preferujących zjazdy na wszystkim innym, tylko nie deskach. Choćby na sankach, plastikowych łopatkach/jabłuszkach czy… dmuchanych pontonach.

Dodaj opinię

Opłaty na krynickiej zjeżdżalni pontonowej:

  • 1 zjazd - 4 zł
  • 5 zjazdów - 15 zł
  • 10 zjazdów - 20 zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Jedna ze stałych propozycji, jaką PKL mają w sezonie letnim dla turystów w Krynicy. Taśmowy przenośnik o wdzięcznej nazwie Sun Kid (zimą używany przez narciarskie przedszkole) pozwala raz po raz zjeżdżać w dmuchanym pontonie po dość długiej, ponad 100-metrowej trasie. Budowany z igelitu tor zwykle nie jest przesadnie kręty, za pozwala się przyzwoicie rozpędzić.

Zjeżdżalnia pontonowa na Górze Parkowej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zjeżdżalnia pontonowa na Górze Parkowej, zobacz gdzie w Krynicy Zdroju zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zjeżdżalnia pontonowa na Górze Parkowej.
Ceny biletów / cennik wejść do Zjeżdżalnia pontonowa na Górze Parkowej. Redakcja serwisu www.krynica.net nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 4-20 zł
    Zjeżdżalnia pontonowa na Górze Parkowej cena biletu normalnego: 4-20 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zjeżdżalnia pontonowa na Górze Parkowej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij