Krynickie Zdroje i nie tylko - o odnowie biologicznej, górach i Krynicy-Zdroju

Turyści poszukujący usług z zakresu odnowy biologicznej prawdopodobnie nie mają lepszego wyboru, jak popularne i cenione od dziesiątek, a nawet setek już lat uzdrowiska. Najlepiej jeszcze w takich regionach, w których walory klimatyczne są tylko jednym z kilku prozdrowotnych atutów miejscowości. Na przykład gdzieś w górach, gdzie biją źródła leczniczych wód mineralnych. Taką właśnie kompleksową odnowę biologiczną - relaks i kurację w jednym - gwarantuje wszystkim chętnym wczasowiczom Krynica-Zdrój (woj. małopolskie) w Beskidzie Sądeckim.

Niby każde uzdrowisko ma ściśle określony profil leczniczy, w tym przypadku wynikający z konkretnych właściwości miejscowych krynic. Jednak wcale nie trzeba skarżyć się na jakiekolwiek dolegliwości zdrowotne, żeby cieszyć się z rekreacyjno-pielęgnacyjnych możliwości w tym górskim kurorcie. Odnowa biologiczna w Krynicy-Zdroju to nie tylko degustacje w pijalniach wód mineralnych oraz kuracyjne kąpiele. Od momentu założenia uzdrowiska do dnia dzisiejszego w Kryniczance upłynęło mnóstwo wody, zaś szeroko pojmowana fizjoterapia poczyniła znaczące postępy. A do tego stała się impulsem do rozwoju czegoś, co dziś funkcjonuje pod nazwą SPA & Wellness.

Jeśli ktoś szuka relaksu na najwyższym dostępnym poziomie, właśnie tego powinien spróbować. SPA to masaże - niejednokrotnie z wykorzystaniem naturalnych olejków, gorących kamieni i innych, pomysłowych dodatków - rytuały saunowe, jacuzzi, aroma- i koloroterapie… długo by wymieniać, jakie jeszcze procedury odnowy biologicznej wykorzystuje się do odprężenia ciała i umysłu, słowem: radykalnej poprawy samopoczucia. Całkiem naturalne było, że takie usługi prędzej czy później zawitają do Krynicy - bo to górska miejscowość wypoczynkowa, bo to doskonałe uzupełnienie oferty dla wszystkich ośrodków uzdrowiskowych. I nie tylko dla nich. Strefy SPA & Wellness bodaj najczęściej powstają w hotelach i dużych pensjonatach. Tych z wyższej półki.

Ów poziom tyczy się nie tylko komfortu i maksymalnie wyśrubowanych standardów, ale i kosztów pobytu. Pakiety pobytowe z odnową biologiczną zwykle należą do najdroższych, jakie turyści mogą wybrać w obiektach noclegowych ze SPA w górach. Można jednak zorganizować sobie wariant pośredni. Takie strefy relaksu często dostępne są dla wszystkich chętnych, tyle że za same zabiegi goście z zewnątrz płacą nieco więcej. Krynica pozwala zrobić taki miks: tanie noclegi w jednym obiekcie i korzystanie ze SPA w drugim. Może i niezbyt to komfortowe, za to finansowo korzystniejsze. Trzeba tylko mieć jeszcze na uwadze, że o wolny termin dla takich przychodzących tylko na odnowę biologiczną turystów generalnie jest trudniej. Zwłaszcza w momentach szczytowych sezonu turystycznego.

Nie ma żadnych wątpliwości, że z Krynicą-Zdrojem wiąże się spore grono atrakcyjnych możliwości do przyjemnego, a nade wszystko przynoszącego pożądane skutki wypoczynku. Uzdrowisko, wody mineralne, malownicze pejzaże, świetny klimat w górach, okoliczności mocno sprzyjające aktywnemu spędzaniu czasu… Profesjonalna odnowa biologiczna znakomicie wpisuje się w całościową ofertę tego beskidzkiego kurortu turystycznego.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij