Krynica Zdrój - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Krynicy-Zdroju

Krynica-Zdrój, zwana też potocznie Krynicą Górską lub po prostu Krynicą, jest miastem położonym w Beskidzie Sądeckim. Do uzdrowiska łatwo dostać się samochodem (w mieście zbiegają się dwie drogi wojewódzkie: 981 oraz 971), pociągiem albo autobusem, natomiast w obrębie miasta kursuje specjalna Komunikacja Uzdrowiskowa. Znalezienie dogodnego połączenia będzie łatwiejsze dzięki wyszukiwarce GoEuro.

Stacja kolejowa w Krynicy mieści się przy ulicy Ebersa 1. Do stacji docierają pociągi PKP Intercity (sezonowo) oraz Przewozów Regionalnych. Połączenia z Gdyni, Krakowa i Warszawy umożliwiają bezpośredni dojazd. Drugą możliwością dotarcia do Krynicy są autobusy. Dworzec i informacja znajdują się przy ulicy Ebersa 10, w pobliżu stacji kolejowej. Stąd kursują autobusy PKS do Warszawy, Łodzi, Lublina, Koszalina czy Białegostoku z pośrednimi przystankami. Na terenie samej Krynicy również znajduje się bardzo wiele przystanków, dlatego poruszanie się po mieście autobusem jest bardzo wygodne. Ponadto, w mieście działa Komunikacja Uzdrowiskowa, umożliwiająca tanie lub nawet darmowe przejazdy. Za korzystanie z KU nie muszą płacić emeryci po ukończeniu 60 lat, renciści oraz małe dzieci. Oprócz tego działają prywatni przewoźnicy (busy, taksówki), a ciekawą atrakcją dla zwiedzających jest przejażdżka dorożką - postój dorożek znajduje się w centrum Krynicy. Spośród pobliskich miejscowości, do których warto wybrać się podczas pobytu w uzdrowisku, na uwagę zasługują Muszyna (ok. 10 km) lub Nowy Sącz (ok. 33 km) - wszędzie umożliwiony jest dojazd autobusem.

Ponadto, w Krynicy istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego, w tym rowerów dla osób w różnym wieku - wybór tras obejmuje drogi asfaltowe i szlaki turystyczne nawet do 40 km.

rozwiń
Krynica Zdrój - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij